reede, 30. november 2018

Hin Lek Fai Hill

Kaua sa ikka basseini ääres makarone kuivatad, et taas liikuma saaks? Täna käisime ära pealkirjas mainitud mäe otsas vaateplatvormidel. Tegelikult pidime sinna juba eile minema, aga siis koitis, et kella viiest õhtul pole väga mõtet minna, kuna keegi lülitab ju valguse välja. Siin päike vaheldub kuuga täpselt nagu keegi lülitaks toas pimedal ajal lambi kustu.
Jala sellise kuumusega seda retke ette ei tahtnud võtta, seega lasime hotelli bussil meid Night Marketi juurde viia (tegelikult viiakse Kellatorni juurde, aga see kohe seal samas lähedal). Jalutasime veidi rohkem mäe jalamile lähemale st tegelikkuses tänavale, kus toimub Night Market ja hakkasime tuk-tuke meenutavaid taksosid otsima. Kõrvalmärkusena, et siin ei ole klassikalisi tuk-tuk´e, mida olete harjunud telekast või reisidelt nägema. Siinsed tuk-tukid on tehtud autode kastidesse, seega kandevõime ja läbimisvõime ikka parem, kiirem kah.
Sõit mäkke ja tagasi maksis 400BH. Sõidu tegi meile juht, kes tegelikult vist sõidab suht regulaarseid teid pidi st tal on omad planeeritud teekonnad (samas kõrval üks teine juht ei tahtnud sõita). 
Sõit mäkke oli juba kohati ka tuk-tukist vaadates väga järsk ja siis oli küll hea tunne, et siiski ei otsustanud jala tulla (1,9km vaid, mis see niisama visata ei oleks 😆 )
Kohale jõudes olid kohe tervitamas ahvid 😊 
Targu panin omal taskutest asjad ja ka päikseprillid igaks juhuks Heigo seljakotti. Kuuldud ja loetud küll, kuidas ahvid asju pihta panevad 😁 meid siiski liiga lähedalt uudistama ei tuldud.


Mäe otsas on mitu rada ja mitme erineva küljelt saab vaadata Hua Hinile ülevalt alla. Nii mõnegi raja puhul oli korraks küsimus, et kas ikka läheme, et taas ronimine. Aga aju ütles, et kuna niigi juba kõrgel, siis väga kõrgele rajad nagu minna ei tohiks. Tundub, et seal eriti palju rahvast ei käi, eriti mis puudutab peale esimest väljakul asuvat platood. Rajad olid kitsad jalgrajad kohati. 
Viimasele platoole enam ei läinud ka ise, kuna see rada oli ikka väga kitsas ja vähe käidud ja tänane ilm oli ka kurjast igasugu jalutuskäigu suhtes.


Ahjaa üks ilus megasuur liblikas jäi ka ette.


Juhiga oli küll algselt kokkulepe, et toob meid tagasi samasse alguspunkti, siis küsis Heigo, et äkki ikkagi viiks meid Market Villagesse (hoiaks meil pool tundi kuumas jalutamise aega kokku), oli nõus. Maksime talle lisaks 20BH niisama peale. Ilmselt kogu meie u tunnine käik maksis kinni suure osa ta päeva.

Lõunasöögiks täna sai McDonaldsi burks 😋
Esimest korda Market Villages käies oli jutuks, et tuleks ka siin mäkis käia, et võrrelda. Ja kuna eile oli FB-s ühe pildi all teemaks burgerid, siis oli burksi isu ikka veel jäänud 😆
Big Tasty´t peekoniga (meie mäki regular kodus) siin küll ei pakutud, aga oli ikkag tasemel. Kaste oli küll veidi hapukam ja soolasem kui meil kodumaal, aga siis hea. Big Tasty mõõte muidugi välja ei andnud 🙄


Käisime ja kondasime mööda poode ja ostsime nänni, aga kuidagi oli vaja siiski aega parajaks teha, kuniks on aeg tagasi Kellatorni juurde jalutada, et bussile minna. Keset keskust on läbiv veesilm ja seal ujusid koid. Veetsin seal veidi aega pildistades ja filmides. Esimest korda elus nägin omaenda silmadega pikauimelist e butterfly koid ja see oli kõigele lisaks valge 🤗Sai siis otsustatud, et vaatame ka selle kandi ranna üle. Village´i juurest läheb üle tee jalakäijate tunnel. Kui esimene kord seda ületasime, siis ei pannudki tähele trepiastmetel olevaid kleepse 😂 Seal on mõlemal pool teed olemas ka liftid, mida nii mõnedki ootasid. 


Sealt jalakäiate tunnelist avaneb hea vaade. Tunnel ise oli ka juba jõulumeeleolus. 


Randa jõudes avastasime, et seal on palju selgem vesi kui meil hotelli juures. Samas ei olnud rannas aga n ka erinevaid teokarpe. 


Ühel hetkel kuulsin selja tagant mingit plaginat ja mööda kihutas ratsanikuga hobune 😲 võttis ikka sõnatuks küll. Sellises kohas hobune ratsanikuga ja mitte ei jalutanud, vaid galopeeris.Edasi jalutades nägime veel kahte hobust ja siis saime aru, et seal ongi turistidel võimalik hobustega mööda randa sõita. Kas just mööda randa, kuna need 2 turisti, kes meie silme ees hobustele pandi, neid siiski talutati kohapeal ringiratast.Jalutades tagasi Village poole nägime, et üks eravaldus ilmselt on aia peal kasutanud klaasikilde hoidmaks soovimatud külalised eemale 😀


Kuna täna oli plaan ära katsetada ja maitsta ka turul pakutav lobster, siis oli aeg jalad tagasi Night Marketi poole suunata. Seda pakuvad erinevad söögikohad, aga süsteem on üks. Söögkoha ees valid endale meelepärase välja st suuruse järgi ja siis see grillitakse. Tänaseks valikuks osutus meie lemmik söögikoht Hua Hin Seafood.
 Me võtsime kahepeale ca 1kg ja maksis 1600BH. Oli väiksemaid ka 500gr kaaluvaid, aga see tundus mulle nii nääps, et miskit sellest ei saaks ja siis peaks juba kumbki anyway eraldi roa endale võtma. Kuna hiljuti oli mul kõrvitsa teema, kus see aasta ostsin 1x10kg kõrvitsa eelmise aasta 2x5kg asemel ja söödavat oli mitu korda rohkem, siis valisin ka homaari suurema. St 1 pirakas kahepeale :D
Aga söök oli aus ja hea. Kas ma seda veel kunagi süüa tahan, on teine asi (loe maksta nii kõrget hinda 🙄). Ikka päris krõbe hind oli võrreldes muude siinsete toitudega. River prawns on suht sama maitselt nagu on lobsterid. Kogu õhtusöögi maksumus koos praetud mereanniriisi ja 2he Singhaga oli 1880BH+ tipp 20BH. Selle raha eest saab siin muidu mitu päeva süüa. Aga järgi sai proovitud ja saab linnukese kirja, et oleme ka seda söönud. Söök ei olnud halb, väga hea oli, aga samas oleks saanud n jõe krevette hulga rohkem sama kaalu juures ja tunduvalt odavamalt. 
Igaks juhuks mainin ka, et homaari puhul on suur roll kesta kaalul, seega tegelikult söödavat materjali oli palju vähem. Samas, siin oli see kindlasti kordades odavam kui seda osta Eestis. Kui kindlasti tahta see elujooksul ära proovida, siis siin on see koht, kus seda teha. Kui seda proovinud ei ole, siis soovitan selle ikkagi siin ära proovida, välimus on juba vaatamist väärt vaagnal.Karvased ja okastega kombitsad, kohati nagu roosivart oleks käes hoidnud 😆

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar